• Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka
    Profesora Władysława Szafera 9/46, Kraków
  • Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka
    Profesora Władysława Szafera 9/46, Kraków

Adwokat Rozwodowy

Jak wybrać dobrego adwokata do rozwodu?

blog rozwodowy dobry adwokat

Powierzenie sprawy rozwodowej nie należy do prostych zadań, szczególnie jeśli małżonkowie nie tylko chcą się rozstać, ale także podzielić wspólny majątek, a do tego pozostają w konflikcie. Dobra znajomość odpowiednich przepisów prawnych nie wystarczy w tym przypadku, aby przejść przez cały proces z pewnością, że na końcu wygra się całą sprawę. W takiej sytuacji potrzebny jest prawnik, który nie tylko posiada właściwą wiedzę, ale także i doświadczenie. Jak wybrać właściwego adwokata, który pomoże załatwić wszystkie formalności związane z rozwodem?

Wiek prawnika i renoma kancelarii

Zacznijmy od tego, że wybranie prawnika, który poprowadzi sprawę rozwodową w zasadzie jest koniecznością w sytuacjach, gdy jeden z małżonków już wynajął swojego adwokata. W takim przypadku raczej pewne jest, że na sali sądowej nie będzie miło, a szykowane postępowanie dowodowe może okazać się ciężkim orzechem do zgryzienia.

Jeśli wiesz, że Twój obecny małżonek korzysta z usług profesjonalnego pełnomocnika, tym bardziej powinieneś zaopatrzyć się w pomoc prawnika. Jak jednak dokonać wyboru właściwej osoby w czasach, w których mamy ogromną liczbę adwokatów?

Głównym czynnikiem, który powinien skłonić Cię do wyboru danego prawnika powinno być jego doświadczenie. Nie można mylić go jednak z wiekiem potencjalnego pełnomocnika. Nie zawsze starszy adwokat gwarantuje, że sprawa zostanie poprowadzona bez większych problemów. Trzeba pamiętać bowiem, że polskie prawo zmienia się dosyć często, dotyczy to także spraw rozwodowych i ogólnie rozumianej procedury cywilnej. W związku z powyższym, wymagane jest aby prawnik na bieżąco aktualizował swoją wiedzę.

Jak sprawdzić doświadczenie potencjalnego kandydata na pełnomocnika?

Przede wszystkim zbadajmy, czy dana osoba specjalizuje się w konkretnej dziedzinie prawa (w tym przypadku chodzi oczywiście o prawo rodzinne, ze szczególnym uwzględnieniem spraw rozwodowych).

Specjalizacja daje gwarancję klientom, że dana osoba rzeczywiście zna się na swojej pracy i ma dużą wiedzę z konkretnego zakresu spraw. Specjalista z jednej branży daje w zasadzie gwarancję, że jest mocno zakorzeniony w praktyce i będzie bardzo dobrze zorientowany w zakresie zmian prawnych i samodokształcania się w konkretnej dziedzinie prawnej. Tak prawnik będzie po prostu lepiej spełniał swoje zadania, niż osoba, która zna się na każdym aspekcie prawa.

W dzisiejszych czasach równie ważna, co specjalizacja pozostaje także ocena innych osób. Im większa liczba pozytywnych komentarzy wystawionych danemu prawnikowi, tym większa szansa, że zna się on na swojej pracy i jest skuteczny w działaniu.

Wynagrodzenie prawnika nie powinno decydować

Wiele osób decydując się na wybór adwokata rozwodowego poświęca swój czas na znalezienie odpowiedzi na pytanie – ile kosztuje rozwód. Głównym czynnikiem staje się więc cena, która tak naprawdę powinna być brana pod uwagę na ostatnim miejscu.

Oczywiście nikt nie chce wydać milionów na rozwód, jednak jeśli w perspektywie sprawa może zostać przegrana, to chyba lepiej wydać trochę więcej pieniędzy na profesjonalnego prawnika, niż na przyszłe alimenty lub stracić dużą część wspólnego majątku.

Ceny usług prawniczych są bardzo zróżnicowane, wiele zależy w tej kwestii nie tylko od siedziby kancelarii, jej renomy, doświadczenia danego prawnika, ale także od zawiłości danej sprawy, żądań małżonków i potencjalnych niebezpieczeństw, które mogą pojawić się na sali sądowej.

Nie znajdziemy więc cennika, który jednoznacznie wskaże ile trzeba zapłacić za usługi adwokata, które będą wykonywane w sprawie rozwodowej. W tym przypadku niezbędna staje się wizyta w kancelarii i szczera rozmowa z prawnikiem, który obiektywnie oceni całą sytuację i doradzi jak najlepiej byłoby poprowadzić całą sprawę. Potencjalny pełnomocnik zaproponuje swoją cenę i pozostawi klientowi czas do namysłu i podjęcia decyzji.

Niezależnie od tego, cena nie powinna być czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego prawnika. Znacznie lepszymi kryteriami są wymienione wcześniej renoma, doświadczenie oraz specjalizacja w prawie rodzinnym.

Wsparcie na każdym etapie sprawy rozwodowej

Dobry adwokat nie tylko będzie wiedział jak prawidłowo poprowadzić daną sprawę, ale także wesprze swojego klienta. Sprawy rozwodowe są jednymi z najmniej przyjemnych, nic więc dziwnego, że małżonkowie potrzebują nie tylko typowo merytorycznej pomocy ze strony prawnika, ale także i jego dobrego słowa oraz zrozumienia.

Dobry pełnomocnik zadba nie tylko o profesjonalną znajomość przepisów, ale także i o dobre informowanie swojego klienta na każdy etapie sprawy. Konieczny jest więc dobry kontakt ze stroną – jeśli widzimy, że prawnik jest mało zaangażowany, ciągle przekłada spotkania, nie wyjaśnia wszystkich rzeczy i bardziej zależy mu na zarabianiu pieniędzy, niż na kliencie, lepiej zmienić pełnomocnika i poszukać kogoś innego.

Adwokat powinien być nie tylko profesjonalistą, ale także człowiekiem pełnym zrozumienia wobec sytuacji drugiej osoby. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób, w jaki prawnik przekazuje wiedzę swojemu klientowi – jeśli robi to w przystępny i spokojny sposób, możemy być pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

Który prawnik jest skuteczny?

Jakiego adwokata najlepiej wybrać decydując się na rozwód? Takiego, który może pochwalić się nie tylko dużą ilością przeprowadzonych spraw rozwodowych, ale i ich różnorodnością. Ważna będzie również atmosfera panująca w kancelarii i uprzejmość potencjalnego pełnomocnika.

Na zakończenia warto przypomnieć jeszcze, że żaden adwokat nie może zagwarantować 100% sukcesu w żadnej sprawie. Wybierając profesjonalnego prawnika nie możesz dać się przekonać pustymi obietnicami. Może się bowiem zdarzyć, że osoba którą spotkamy w którejś z kancelarii, będzie nas zapewniała o powodzeniu naszego procesu i wygranej. Jednak w rzeczywistości jest niestety tak, że nigdy nie mamy stuprocentowej pewności co do powodzenia naszego procesu.

Powiązany artykuł: Ile kosztuje rozwód

Zadzwoń i zapytaj o naszą ofertę!

W Krakowie od ponad 12 lat specjalizujemy się w rozwodach i prawie rodzinnym.

Jak trafić do Kancelarii?

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka

Profesora Władysława Szafera 9/46
31-543 Kraków

Poniedziałek - Piątek 8:00 - 18:00
Sobota - Niedziela Nieczynne

Kancelaria znajduje się w najbliższym sąsiedztwie sądu w Krakowie, co niewątpliwie pozwala na szybszą i sprawniejszą obsługę Klientów oraz niezwłoczne podejmowanie pilnych czynności sądowych.

Ocena Google
4.8
Na podstawie 17 recenzji
×