Pozew o rozwód – Adwokat Kraków

Sporządzenie prawidłowego pozwu jest pierwszym podstawowym krokiem przy każdym rozwodzie. Bez właściwego pisma procesowego nie będzie można wszcząć żadnego postępowania, a tylko sąd ma prawo orzec o rozwiązaniu małżeństwa. Pozew rozwodowy dla swej ważności wymaga spełnienia wielu różnych wymogów – uiszczenie stosownej opłaty oraz wskazanie właściwego sądu są równie ważne. Wynajęcie doświadczonego prawnika z pewnością pozwoli zaoszczędzić w tym zakresie sporą ilość czasu.

Zacznijmy od tego, że niezbędnymi elementami każdego pozwu jest prawidłowe wskazanie stron postępowania (określanych jako powód i pozwany), właściwego sądu, który zajmie się sprawą, a także konkretnych wniosków procesowych. Nie bez znaczenia jest również ustalenie i opłacenie pozwu o rozwód – na chwilę obecną opłata sądowa wynosi 600 zł i jest uiszczana na rachunek sądu, który będzie zajmował się rozwodem. W zależności od problemów, które mogą pojawić się na sali sądowej oraz ewentualnego ustalania winy za rozpad pożycia małżeńskiego, pozew musi zawierać w swej treści niezbędne zapisy. Doświadczony adwokat będzie w stanie sporządzić prawidłowo brzmiące wnioski dowodowe, ustalić czy strona ma szanse na świadczenie alimentacyjne, a także doradzić czy w ramach przeprowadzanego rozwodu warto pomyśleć o podziale majątku. Kluczowe elementy pozwu rozwodowego zostały wyszczególnione w Kodeksie postępowania cywilnego. Dla prawnika obytego z tematyką rozwodową sporządzenie takiego pisma nie będzie niczym trudnym, dla osoby bez wykształcenia prawniczego może to jednak stanowić niemałe wyzwanie.

Pozew dla swej ważności wymaga również należytego uzasadnienia. Równie ważne jest przytoczenie prawidłowych dowodów, które potwierdzą żądania zawarte w tym piśmie. Pozew o rozwód nie może być więc pismem, w którym strona zamieszcza wszystkie swoje przemyślenia i żądania, nawet jeśli są one obiektywnie uzasadnione. Pismo procesowe jest bowiem sformalizowane, stąd też konieczność jego prawidłowego przygotowania.

Jako kancelaria posiadająca wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu pozwów rozwodowych, możemy zagwarantować Państwu, że sporządzone przez nas pisma charakteryzują się wysokim poziomem merytorycznym i pomagają zainicjować postępowanie rozwodowe. Zdobyte przez nas doświadczenie procesowe pomaga nam w szybkim, rzetelnym i co najważniejsze – zindywidualizowanym załatwieniu całej sprawy. Klienci, którzy zdecydują się na powierzenie nam ich sprawy rozwodowej, a więc także i na sporządzenie w ich imieniu pozwu, zyskują gwarancję solidnie wykonanej pracy, dzięki której zrobią pierwszy ważny krok w sprawie rozwodowej. Zachęcamy do kontaktu.

Adwokat Kraków - mecenas Michał Słomka

Profesjonalna pomoc adwokata

Nasza kancelaria oferuje profesjonalne wsparcie i kompleksową pomoc prawną na każdym etapie postępowania rozwodowego. Rozwodami, Alimetami oraz sprawami z zakresu prawa  rodzinnego zajmujemy się od 7 lat. W tym czasie przeprowadziliśmy setki spraw, pomagając naszym klientom uzyskać satysfakcjonujące rozwiązania w trudnych rodzinnych sprawach.

W celu umówienia się konsultację z adwokatem Michałem Słomką, prosimy o wcześniejszy telefon celem ustalenia dostępnego terminu konsultacji.