Prawo rodzinne – Adwokat Kraków

Prawo rodzinne reguluje szeroko rozumiane stosunki prawne pojawiające się w rodzinie – zarówno te o charakterze majątkowym, jak i niemajątkowym. Jest to w zasadzie bardzo istotna dziedzina prawa, o czym świadczy chociażby jej uregulowanie w odrębnym Kodeksie (Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym).

Ilość spraw, które mogą pojawić się w ramach prawa rodzinnego jest bardzo duża. Do najczęściej spotykanych należą jednak:

  • sprawy rozwodowe,
  • sprawy o unieważnienie małżeństwa,
  • sprawy alimentacyjne,
  • sprawy o podział majątku wspólnego,
  • sprawy dotyczące separacji,
  • sprawy z zakresu władzy rodzicielskiej,
  • sprawy z zakresu ustalenia kontaktów z dziećmi,
  • sprawy o przysposobienie,
  • sprawy z zakresu opieki i kurateli.

Niezależnie od rodzaju zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego, przed skierowaniem sprawy do sądu zawsze warto zasięgnąć porady prawnika wyspecjalizowanego w tej właśnie dziedzinie. Założenie sprawy sądowej nie zawsze jest bowiem konieczne. Dosyć często zdarzają się sytuacje, w których prawnik jest w stanie pomóc bez potrzeby kierowania sprawy na wokandę. Prawo rodzinne obejmuje bardzo delikatny zakres spraw, w których nierzadko pojawiają się małoletnie dzieci i kwestie finansowe. Strony takich postępowań równie często pozostają ze sobą w konflikcie i z reguły nie mają dostatecznej wiedzy jak prawidłowo i bez zbędnych kosztów sprostać wszystkim formalnościom.

Co więcej, każdy przypadek jest ze swej natury inny – nie istnieją zatem rozwiązania, które będą pasowały do każdej sytuacji. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że prawo rodzinne regulowane jest w wielu różnych ustawach, nie tylko w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Szeroka znajomość delikatnych i skomplikowanych zagadnień jest zatem niezbędna, aby osiągnąć sukces czy to na sali sądowej, czy poza nią, np. w ramach zawartej ugody lub stosownej umowy.

Jako kancelaria specjalizująca się w zakresie szeroko rozumianego prawa rodzinnego, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu nasze wieloletnie doświadczenie przy prowadzeniu różnego rodzaju spraw z tej właśnie dziedziny. Podpowiemy jak prawidłowo sporządzić pozew lub wniosek, jakie opłaty wiążą się z założeniem sprawy w sądzie, udzielimy wszystkich niezbędnych porad prawnych, obierzemy skuteczną taktykę procesową i pomożemy na sali sądowej. Decydując się na współpracę z naszą kancelarią, otrzymujecie Państwo gwarancję, że przedstawiona przez Was sprawa zostanie potraktowana z należytą starannością i przy pełnym wsparciu merytorycznym. Zachęcamy do kontaktu.

Adwokat Kraków - mecenas Michał Słomka

Profesjonalna pomoc adwokata

Nasza kancelaria oferuje profesjonalne wsparcie i kompleksową pomoc prawną na każdym etapie postępowania rozwodowego. Rozwodami, Alimetami oraz sprawami z zakresu prawa  rodzinnego zajmujemy się od 7 lat. W tym czasie przeprowadziliśmy setki spraw, pomagając naszym klientom uzyskać satysfakcjonujące rozwiązania w trudnych rodzinnych sprawach.

W celu umówienia się konsultację z adwokatem Michałem Słomką, prosimy o wcześniejszy telefon celem ustalenia dostępnego terminu konsultacji.