Rozwód – Adwokat Kraków

Jesteśmy Krakowską Kancelarią Prawną specjalizującą się w rozwodach. Zadzwoń teraz do mnie!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rozwiązanie małżeństwa w Polsce może nastąpić wyłącznie na podstawie prawomocnego wyroku sądowego. Uzyskanie takiego orzeczenia wymaga jednak od małżonków uczestnictwa w konkretnym postępowaniu. Nawet zgodna wola stron, co do konieczności rozwodu nie zawsze będzie jednak dla sądu wystarczająca.

Trudności przysparzają także spory małżonków, obecność małoletnich dzieci, kwestie alimentacyjne, a niekiedy również i majątek wspólny przeznaczony do podziału. Wszystko to sprawia, że rozwód w Polsce zazwyczaj kojarzy się z długim oczekiwaniem, wysokimi kosztami oraz koniecznością wynajęcia adwokata. Nie każdy prawnik potrafi jednak sprostać tak trudnemu zadaniu, jakim jest dobre poprowadzenie sprawy rozwodowej.

Rozwód wiąże się z wieloma różnymi formalnościami. Wśród wielu spraw, które trzeba załatwić będzie chociażby sporządzenie prawidłowego pozwu, wniesienie stosownej opłaty, wskazanie właściwych wniosków dowodowych, czy wreszcie obranie prawidłowej taktyki na sali sądowej. Im bardziej złożona będzie dana sprawa, tym potrzeba większego doświadczenia procesowego (a takie może nam zagwarantować wyłącznie profesjonalny pełnomocnik). Warto przy tym zapamiętać, że nie każdy zawodowy prawnik zna się na sprawach rozwodowych.

Z rozwodem bardzo często wiąże się również kwestia ustalenia winy za rozkład pożycia małżeńskiego. Jeśli strony chcą się rozstać w zgodzie i nie wnoszą o wydanie wyroku z orzekaniem o winie, sprawa powinna być załatwiona w miarę szybko (czasami nawet i po przeprowadzeniu kilku rozpraw). Dużo gorzej będzie, gdy małżonkowie wzajemnie oskarżają się o rozpad ich związku. Praktyka pokazuje, że w takich sytuacjach prawie wszystkie sprawy toczą się z udziałem adwokata lub radcy prawnego. Wymagają jednocześnie poświecenia dużej ilości czasu – stąd rozwody z orzekaniem o winie jednego lub obojga małżonków mogą trwać nawet kilka lat.

Doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych pomaga nie tylko w sprawnym przejściu przez całe postępowanie sądowe, ale także w uzyskaniu wyroku o odpowiedniej treści. Orzeczenie winy tylko jednego z małżonków wiąże się z bowiem różnymi skutkami prawnymi, takimi jak choćby kwestia ewentualnej alimentacji dla drugiej (wygrywającej) strony. Skuteczny adwokat z pewnością pomoże w uzyskaniu jak najkorzystniejszego rozstrzygnięcia.

Ze swojej strony możemy zagwarantować Państwu wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu różnego rodzaju spraw rozwodowych. Pomożemy nie tylko w napisaniu prawidłowego pozwu, wyboru dobrej strategii procesowej, ale także zadbamy o reprezentację na każdym etapie postępowania wraz z kompletnym wsparciem merytorycznym. Zachęcamy do kontaktu.

Adwokat Kraków - mecenas Michał Słomka

Profesjonalna pomoc adwokata

Nasza kancelaria oferuje profesjonalne wsparcie i kompleksową pomoc prawną na każdym etapie postępowania rozwodowego. Rozwodami, Alimetami oraz sprawami z zakresu prawa  rodzinnego zajmujemy się od 7 lat. W tym czasie przeprowadziliśmy setki spraw, pomagając naszym klientom uzyskać satysfakcjonujące rozwiązania w trudnych rodzinnych sprawach.

W celu umówienia się konsultację z adwokatem Michałem Słomką, prosimy o wcześniejszy telefon celem ustalenia dostępnego terminu konsultacji.